Välkommen till Påsklägret!

Nu drar vi snart igång med Påsklägret 2015. Årets läger kommer att bli speciellt, för det är nämligen mer än dubbelt så många anmälda som vi har haft på flera år, och det innebär många nya vänner att träffa och en härlig gemenskap. Därför behöver vi alla hjälpa till så all logistik fungerar så smidigt som möjligt. För att folk som inte kunnat komma i år har vi denna blogg. Här kommer det uppdateras varje dag, så om du känner någon som vill följa oss på distans,  sprid denna blogg. För alla som har en smartphone med kamera så är det fritt fram att ta kort på hur roligt vi har det. Använd gärna hashtagen ”#påskläger2015” på Facebook, Twitter och Instagram. Skicka bilder till vänner, spela in en rolig filmklipp och låt fantasin flöda.

Det viktigaste av allt är dock dem minnen du tar med dig från påsklägret. Kanske du möter en vän för livet. Kanske utsikterna på fjället etsar sig fast på din näthinna. Kanske mötena och andakterna talar speciellt till dig.

Helt enkelt: ”Kom och se”

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *